ONLINE REZERVÁCIA

Leto

Vodné športy, relax

 
Dolný Kubín
Návštevníkom je počas celého roka prístupná  Mestská krytá plaváreň v Dolnom Kubíne, a menší bazén môžu navštíviť i v Hoteli Park. V obidvoch objektoch sa môžu nechať vymasírovať a oddýchnuť si v saune.

Splavovanie na rieke ORAVA sa začína v dedinke Párnica v Žaškovskom Brode a končí pred sútokom riek Váh a Orava v obci Kraľovany. Je to posledná časť rieky, splav je dlhý 8 km a trvá približne 1,5 hodiny. Pri každom splave s Vami pôjde sprievodca, ktorý pozná všetky zákutia tejto časti rieky.
  
Bešeňová
Vo vzdialenosti 25 km je termálne kúpalisko BEŠEŇOVÁ s celoročnou prevádzkou. Areál leží na území regiónu Liptov v kúpeľnej dedinke Bešeňová, 12 km od Ružomberka. Poskytuje celoročný oddych v prekrásnom prostredí Chočských vrchov a Malej Fatry. Areál kúpaliska zahŕňa aj tobogány pre deti i dospelých, nájdete v ňom vonkajšie i vnútorné bazény, bazény vhodné pre všetky vekové kategórie - určené na relaxáciu, vitálny svet a špeciálne relax centrum.

Tatralandia
Aquapark Tatralandia sa nachádza v jednej z najbohatších oblastí na žriedla minerálnych vôd na Slovensku a to neďaleko Liptovského Mikuláša v Nizkych Tatrách. Voda sa tu nachádzajúca je jedinečná v porovnaní s ostatným geotermálnymi vodami Liptova, pretože obsahuje aj časť morských vôd z mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny zhruba pred 40 miliónmi rokov. Táto minerálna voda blahodárne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Aquapark Tatralandia je najväčší vodný park nielen na Slovensku ale aj v Čechách a vďaka zdroju termálnej minerálnej vody je návštevníkom k dispozícii počas celého roka. Aquapark Tatralandia je výborné miesto na zábavu, nielen pre rodiny s deťmi. Nachádza sa tu 21 tobogánov rôznych tvarov a dĺžky, 6 celoročne otvorených termálnych bazénov, 3 letné bazény s ohrievanou vodou a taktiež Tatra-Therm-Vital - komplex sáun, parné, vodné a masážne vane, relaxačná zóna a detský kútik (vzdialenosť 43 km).
 
Oravská priehrada
Vodná nádrž Oravská priehrada je najvyhľadávanejším turistickým centrom hornej Oravy, ktorá sa podľa miestnej rieky nazýva Biela Orava. Oravská priehrada so svojimi strediskami, z ktorých najznámejšie je Slanická osada, dáva možnosti pre rozvíjanie mnohých vodných športov ako vodné bicyklovanie, člnkovanie, potápanie, vodné lyžovanie, windsurfing, jachting a iné. Príjemným spestrením môže byť plavba výletnou loďou na Slanický ostrov, ktorý je pozostatkom jednej zo zatopených obcí – Slanica (vzdialenosť 42 km).

Liptovská Mara
Liptovská Mara je vodná nádrž v strednom Liptove pomenovanej podľa zaniknutej obce. Roku 1975 celú obec zaplavili vody vodnej nádrže. Iba gotický kostolík, presnejšie jeho ruiny, ostali nad hladinou v lokalite Havránok. Kostol, postavený na staršom základe v druhej polovici 13. storočia a prestavaný v 15.-17. storočí pred napustením vodnej nádrže dôkladne preskúmali, jeho najhodnotnejšie architektonické a výtvarné detaily preniesli do areálu budúceho liptovského skanzenu v Pribyline. Po dokončení kópie kostola osadili do novostavby vybrané architektonické detaily spolu s výtvarnými časťami stavby. Turisti si tu môžu vychutnať vodné športy ako jazdu na vodných lyžiach či bicykloch, rybolov a nerušene sa opaľovať na kamienkovej pláži (vzdialenosť 45 km). V okolitej prírode si prídu na svoje určite aj hubári, rybári a poľovníci.


Jazda na koni, tenis, minigolf

V Dolnom Kubíne nájdete tenisové kurty, alebo si môžete zahrať minigolf pod Kuzmínovom. Nadšenci jazdy na koni si na svoje prídu v dvoch jazdeckých kluboch v Medzibrodí nad Oravou (vzdialenosť 18 km). Konská farma v Medzibrodí nad Oravou - vám ponúka vychádzky na koňoch v prírode, jazdenie v jazdiarni, tréning na jazdiarni s trénerom. Okrem jazdeckého klubu pre dospelých, je v prevádzke aj jazdecký klub pre deti od 6 rokov.
 

Turistika

Kubínska hoľa
Turisti si tu môžu vychutnať nádherné turistické chodníčky Oravskej Magury, (výlet po hrebeni až do Zázrivej) Chočských vrchov a Národného parku Malá Fatra (Rozsutec, Kriváň, Vrátna Dolina). Pri výstupe na Minčol sa im naskytne nádherný pohľad na celú Oravskú kotlinu, Chočské vrchy i vzdialenejšie Roháče. Pri výbere trás doporučujeme nezabudnúť na Choč, ktorý turistov obdarí výhľadom na celú malebnú Oravu, Kubínsku hoľu a neďaleký Liptov. Pri svojom túlaní sa pohoriami Oravskej Magury nemožno vynechať ani Vyšnokubínske skaly, kde histórie chtivý nadšenci objavia i pozostatky starovekého opevnenia.

Šútovo
Obec Šútovo leží na úpätí Národného parku Malá Fatra, 20 km severovýchodne od Martina. Šútovo pôvodne v 13. storočí patrilo k balášovskému Sučianskemu hradu. V lete je možnosť kúpania, člnkovania a surfovania na prírodnom jazere Rieka. Zaujímavé sú turistické trasy Šútovská dolina - Vodopád - Tesnô - Mojžišove pramene - Chata pod Chlebom - Chleb. V obci je aktívna folklórna skupina, uchovávajú sa ľudové remeslá - rezbárstvo, košíkarstvo, tkáčstvo a vyšívanie. V Šútovskej doline v potoku Šútovka je možnosť rybolovu pstruhov. V lesoch je možnosť lovu zveri.


Kultúra

Priamo v Dolnom Kubíne je možné navštíviť Oravskú galériu, Florinov dom, Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava, či Oravskú knižnicu. Oravské múzeum P.O. Hviezdoslava vzniklo v roku 1980 zlúčením Oravského múzea v Oravskom Podzámku a Literárneho múzea P.O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne. Jeho pôvodný názov bol Oravské múzeum v Dolnom Kubíne, pričom dnešný nesie od roku 1983. Múzeum dokumentuje prírodné pomery a spoločenský vývin celého regiónu Oravy. Súčasťou zbierok je aj historický knižničný fond Čaplovičovej knižnice.

Oravský hrad, kedysi sídlo Oravskej župy, vznikol v 13-tom storočí na mieste staršieho osídlenia pochádzajúceho asi z rozhrania letopočtov. Prvá písomná historická zmienka pochádza z roku 1267, kedy bol kráľovským majetkom. Postupne menil majiteľov. O dnešný vzhľad sa postarali Thurzovci, ktorých stavebná obnova hrad zaradila medzi významné stavby renesančného obdobia. V roku 1800 hrad vyhorel a bol veľmi poškodený. Čoskoro však bolo postarané o jeho konzerváciu a obnovu, pričom Pálffyovci (poslední majitelia) sa pokúsili o čiastočnú romantickú úpravu.

Skanzen Oravskej dediny - Zuberec. Trvalá a komplexná expozícia ľudovej architektúry a bývania /mlyn, kostol, prízemné domčeky, modrotlačová dielňa/ umožňuje ukázať na jednom mieste celý komplex hmotných dokladov z obdobia feudalizmu a kapitalizmu (vzdialenosť 52 km). Z kultúrnohistorických pamiatok v oblasti Liptova je možné navštíviť obec Vlkolínec, zapísanú v knihe svetových pamiatok UNESCO, Havránok - I osídlenie Keltmi, Liptovský Starhrad, Likavský hrad a iné (vzdialenosť 22 km).

Zrúcaniny Likavského hradu stoja na jednom zo skalnatých štítov Chočských vrchov na pravom brehu Váhu. Obdobie i objednávatel’ výstavby hradu sú nejasné. Podľa niektorých ho postavili templárski rytieri, iní za jeho budovateľa pokladajú majstra Tomáša Csókakőiho, kráľovského vrátnika a liptovského išpána. Hrad je od 80-tych rokov 20.storočia upravovaný a v súčasnosti nesie stopy po viacerých prístupoch rekonštrukcie tejto ešte donedávna zachovalej pamiatky.